Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
propozycje zmian
Witam! mam tu parę propozycji dotyczących zmian na serwerze.

1. Zmiana ilości ludzi w gildiach.

To akurat nie mój pomysł (pewnego gracza Vestii), ale uważam że zmiana ilości do 10-20max dała by wiele możliwości dla graczy w tworzeniu mniejszych ekip, a PVP stałoby się ciekawsze.
Uważam, że na serwerze gildia typu "Twarda Psycha" jest najlepszą gildią i nie ma możliwości wygrania z nią, ponieważ ma sporo ludzi w gildii i z dużymi lvlami.
Każda gildia nie może jej pokonać i inne są dla niej bezkonkurencyjne. Zmiana ilości osób zaproszonych ludzi w gildiach daje większe pole do popisów w strefie PVP dla innych.

2. Wprowadzenie Super Manarune.

Jak wiadomo Manaruna regeneruje więcej many niż Great Mana Potion (dwa razy więcej) ale manaruna jest bezużyteczna. Wynika to z tego, że manaruna wolno odnawia manę, więc każdy używa GMP.
Aby manaruna była coś użyteczna warto przyspieszyć prędkość jej używania nie koniecznie tak jak GMP, ale żeby była nieco lepsza. (ewentualnie dodać ją do sms, ale co nie ma sensu w tej serii Vestia)

W tej serii można było zamiast Manaruny dodać Super manarunę, która odnawia manę jak manaruna, ale szybciej ją odnawia i ewentualnie wstawić ją do SMS Shop'u ;D

3. Expowiska dla Vip i nie tylko..

Expowiska dla Vip często nie są lepsze od ty jak dla facc tylko jedynie ma trochę więcej możliwości na większych lvlach (bo ludzi mniej siedzi na VIP)
Fajnie byłoby, żeby VIP na starcie miał lepiej (to zachęciłoby innych graczy do kupna VIP'a ) 
W takim razie dobrze byłoby zwiększyć resp początkowych potworów takich jak np. (Aquos , Poisoned Insect , Evil Witch, Grim Reaper, Hellhound) , ale nie tak przesadnie,
żeby OTS nie był dla niektórych uzależniony od VIP'a, bo nie wszyscy lubią płacić za grę.

Drugim takim moim pomysłem co do expowisk to po prostu stworzenie nowych dla wszystkich graczy i dla VIP.
Moim pomysłem jest wprowadzenie takiego teleportu co prowadziłoby do takiej komnaty z zamkniętymi teleportami Smile
Co jakiś czas (co 2 tygodnie lub co tydzień GM otwierałby nowy teleport z expowiskami) Zawsze mapki mógłby pomagać ktoś robić w wolnym czasie ( nawet może ja xD) jakby Admina ;D
i jak GM'owi nie chciałoby się robić ciągle nowych expowisk.

4. Dodanie Chowanego i najazdy potworów na miasto.

Chowany.
Otóż kiedyś grałem na takim OTS'ie gdzie był tak ewen nazywany chowanym. Wtedy GM na jakimś polu do zabawy albo nawet w mieście ukrywał wartościowy item bądź z SMS shopu
po czym informował graczy gdzie on jest albo wysyłał do Teleportu do jakiejś mapy gdzie odbywała się ta zabawa. Bardzo fajny event, który pobudza wszystkich graczy do działania ;D 
A nawet czasem do PVP xD, ale również można ich zaprosić na mapkę w strefie No-PVP Smile

Najazdy potworów.
Nie raz z każdy nudził się w dp i nie miał co ze sobą zrobić. Najazdy potworów są fajne dla niektórych, bo można oderwać się z dp i i trochę sobie porozwalać potworków i oderwać się od
tak zwanej zamuły przed Depo ;D

5. Metin stone Event.

Bardzo ciekawy EVENT! Pochodzi on od gry Metin2, w którym biło się potworki przy czym wyskakiwały potworki coraz to większe. 
W Tibii to wygląda trochę podobnie, ale jednak inaczej. Uderzało się co jakiś czas kamień z którego potworki były coraz lepsze i wgl przy tym można było paść.
Po zabiciu metin stona dostaję się dużo expa dla każdego kto bił. Motywuje to do działania wspólnego z ekipami, gildiami, Bo metin stone straszenie powoli się rozwalało, ale był warty zachodu dając sporo expa.
Metin stone generował się co jakiś czas automatycznie, przez to gracze automatycznie biegli do niego i czasami była walka gildii o Metina.

https://otland.net/threads/mod-metin-sto...ic.142739/

Można tam trochę pozmieniać potwory dodawać silniejsze i wgl ale bez przesady żeby postać średnio wy-lvl'owana miała też jakieś szanse na przeżycie.
hp, def, exp wedle uznania (w sumie najlepiej zostawić bez zmian i wypróbować na jakiś czas.), ale dopasowany do pod Vestię,
ewentualnie można trochę zwiększyć (pod Vestie), tak sądzę.

Myślę, że moje propozycję zmian są ciekawe i mam nadzieję, że spodobają się one innym graczom. Pozdrawiam Arielki Wink
Odpowiedz
1. Trochę bez sensu, bo wtedy i tak jedna gildia tworzyłaby 2 gildie i wysyłała 2 warmode, wprowadziłoby to tylko zamieszanie.

2. Całkowicie odpada, zresztą jest w odrzuconych propozycjach w roadmapie. Właśnie o to chodzi, że GMP ma dawać więcej many, a manaruna ma służyć wyłącznie do wbicia osiągnięcia i ewentualnie expa na 8-300lvl.

3. Teraz jest za dużo expowisk, każdy może znaleźć coś dla siebie. Raczej nie planujemy dodawać zwykłych respów, bo ich ilość jest wystarczająca, w planach mamy dodanie kilku expowisk związanych z nowym systemem, ale o tym za pewien czas.

4. Czasem odbywają się takie eventy, np. dziś kilka godzin temu xD
Co do najazdów polecam zajrzeć na http://vestia.pl/library/raids

5. Na vestii jest już ten event - http://vestia.pl/guides/4

Mimo wszystko dzięki za aktywność Smile
[Obrazek: 27102017-7918136.png]

Poprzednia edycja trwała 8 miesięcy(od 7 kwietnia do 15 listopada), w trakcie jej trwania łącznie odpowiedzieliśmy na:
- 7065 pytań na help channelu,
- 4937 raportów na ctrl+R,
- 294 wiadomości na fanpage,
- 537 postów na forum,
- około 1000 wiadomości na TeamSpeaku.

Biorąc pod uwagę średni czas potrzebny na odpisanie, klepaliśmy w klawiaturę przez 404115s, co łącznie daje 4 doby i 17h pisania bez przerwy.
Dodatkowo odbyliśmy około 400 rozmów na TeamSpeaku, co mniej więcej trwało 1 dobę i 9h.
Na TeamSpeaku byliśmy dostępni średnio 19h na dobę, na fanpage 14h na dobę, średni czas odpowiedzi wynosił 12 minut.

Jak łatwo można policzyć, na sam support poświęciliśmy łącznie bez przerwy ponad 6 dni i nocy.

Szanujmy swój czas! Kontaktując się z administracją od razu przejdź do rzeczy i krótko opisz swój problem/pytanie Smile
Odpowiedz
A tam od razu zamieszania to by sobie troszkę pokombinowali. Okej z tymi expowiskami, a może questy jakieś nowe ;D jakiś labiryncik czy coś coś pomysłowego ^^
Co do tego eventu z kamieniem fajnie jakby on się generował automatycznie tak jak na Vestii, ale częściej bo to fajny event (w przypadku Vestii:
Co 4 godziny z szansą 15% na pojawienie się kamienia. ) Najlepiej byłoby dać te 100% albo chociaż większy procent, bo ja ani razu się na to nie natknąłem, ale w sumie
też nie gram nie wiadomo ile. Jak grałem na pewnym OTS'ie to on często sam się generował i to fajnie się sprawdzało. Często była wojna o kamień ;D
Aaaa dodatkowo mam kolejną propozycję. Można byłoby zmienić atak itemów z sms różdżkę na przykład po 800 z jednego albo 2 żywiołów. Dla pallów i knightów też polepszyć ataki tych itemek z sms.
Wiesz to tylko takie moje malutkie propozycję ; D Edit. A wiedziałem już magicial stone, że jest no ale i tak nie zdążyłem wejść do teleportu, bo trzeba było go szukać a nie zdążyłem go znaleźć.
Często ludziom się nie pali (albo nie chce, bo wolą expić zamiast czasami na marne marnować czas) do odnalezienia go , bo nie zawsze udaje się go wyszukać. Najlepiej byłoby żeby ten kamień był gdzieś w mieście albo w jakimś miejscu i z informacją dla innych gdzie się znajduje. Fajnie byłoby jakby to ktoś zmienił.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości