Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zwroty expa za zgony w trakcie problemów z serwerem
Na stronie jest news o tym, że powinna działać komenda !recoverexp odpowiadająca za zwrócenie expa za zgony spowodowane problemami z serwerem. Niestety jest ułomna gdyż nie oddała wielu osobom expa. Wina była całkowicie po stronie serwera. Sam też uświadczyłem tej przyjemności i od GMa uzyskałem odpowiedź, że : "Nie zmieściłeś się w ramach czasowych" ... no to piękna odpowiedź zważywszy na to, że w newsie jest info o problemach do godziny 12, a zgon był po 10 Smile dodatkowo, postacie które padły 1 min przede mną odzyskały expa i te które padły po nie też ten zwrot miały. Więc jakaś interwencja by jednak pasowała Smile mam oczywiście dowody na postawione zarzuty w postaci screenów.
screen ze strony
Myślę, że admin podał Ci wystarczająco wyczerpującą odpowiedź. Miales pecha. Post bez sensu. Pozdrawiam.
[Obrazek: 26012019-6151431.gif][Obrazek: 26012019-6151431.gif][Obrazek: 26012019-6151431.gif]
Gdybyś nauczyła się czytać ze zrozumieniem to byś nie udzieliła tak bezsensownej odpowiedzi. Jak mogłem się nie załapać skoro JESTEM W ŚRODKU zgonów a ludzie przed i za mną dostali? Smile RAMY CZASOWE - wiesz co oznacza te wyrażenie? Smile
z Czego widziałem to wiecej ludzi tak miało troche nie fair ze jedni są fajniejsi a drudzy gorsi
Może na początku wyjaśnię na jakiej zasadzie działa komenda !recoverexp: Jeśli w ciągu krótkiego czasu padnie większa liczba osób (około 20+) wtedy wyświetla nam się informacja o tym ilu osobom i w jakim przedziale czasowym możemy zwrócić stracone doświadczenie za zgon.
Załóżmy, że padłeś o godzinie 12:34:21 a system wykrył dużo zgonów między 12:34:03 a 12:34:20 wtedy nie będziesz miał żadnego doświadczenia do zwrotu ponieważ nie znalazłeś się w tym przedziale czasowym. Mogło się tak zdarzyć np. jeśli rozłączyło Cię z serwerem i dobił Cię jakiś potwór gdy już minęły lagi.
[Obrazek: 18012019-981961.gif][Obrazek: 18012019-981961.gif][Obrazek: 18012019-981961.gif]
No to i tak Twoje tłumaczenie nie daje za wiele Smile ponieważ mój zgon dzieliły dokładnie 33s od zgonów poprzednich. Dodatkowo kolejne osoby które padły po mnie zwrot dostały, a dzieliło je aż 6 min. To nie były lagi tylko całkiem padł serwer bo nawet strona nie była aktywna. Więc nie mogłam całkowicie nic zrobić. Skoro jest to ewidentnie wina ze strony vestii to rekompensata z tego tytułu powinna być uwzględniona i bez jaj....

DOWÓD
Mogło być tak, że Twój zgon był między dwoma różnymi zwrotami doświadczenia, dlatego nie mogłeś odzyskać expa. Dodam jeszcze, że jeśli padnie zbyt mało osób w krótkim odstępie czasu to nie będzie można aktywować zwrotów doświadczenia, nawet jeśli były lagi.
[Obrazek: 18012019-981961.gif][Obrazek: 18012019-981961.gif][Obrazek: 18012019-981961.gif]
Castello... i Twoim zdaniem ma to sens? bo moim zdaniem NIE.
Po co więc jest ta komenda kiedy system działa nie tak jak powinien?
Czy Twoim zdaniem wszystko jest dobrze i sprawiedliwie? Skoro system działa w taki sposób nie powinno go być wcale, bo teraz wygląda na to że są lepsi i gorsi.. i nie mówmy tutaj o szcześciu czy pechu bo nie tak powinno to działać
Dokładnie tak. System, który jest wadliwy a co za tym idzie zwyczajnie nieskuteczny....

usuwanie komentarzy na forum widzę Smile ciekawe rzeczy Smile
Najpierw chciałbym zauważyć, że na jakimkolwiek innym serwerze czy nawet rl tibii, jeśli występują lagi i ktoś padnie, to administracja ma to w głębokim poważaniu. Na vestii dodaliśmy komendę !recoverexp, żeby umożliwić zwrot doświadczenia, co "chyba" jest plusem.

Jeśli padłeś przed lub po lagach, to doświadczenie nie jest zwracane. Nie jest to zależne od nas, tylko od systemu, w który nie ingerujemy ze względów uczciwości.

Niejednokrotnie spotkałem się z sytuacjami, w których gracz specjalnie padał dla staminy lub robił 1 z 4, a potem próbował wyłudzić zwrot expa, bo "!recoverexp nie działa". Właśnie z tego powodu nie ingerujemy w komendę. Jeśli nie otrzymałeś zwrotu, to już go nie otrzymasz. Możesz płakać nad rozlanym mlekiem albo się z tym pogodzić. Odrobienie 1 czy 2 lvli przy aktualnym stage to kwestia kilku do kilkunastu minut.

Nie mówię, że akurat Ty wyłudzasz te 2 lvle, jeśli nie, to zdecydowanie jako jeden uczciwy ze stu nieuczciwych możesz się z tym pogodzić.
[Obrazek: 27102017-7918136.png]

Trzy poprzednie edycje trwały łącznie 19 miesięcy, w trakcie ich trwania łącznie odpowiedzieliśmy na:
- 24379 pytań na help channelu,
- 11682 raportów na ctrl+R,
- 858 wiadomości na fanpage,
- 663 postów na forum,
- około 3500 wiadomości na TeamSpeaku.

Biorąc pod uwagę średni czas potrzebny na odpisanie, klepaliśmy w klawiaturę przez 1378642s, co łącznie daje 15 dób i 23h pisania bez przerwy.
Dodatkowo odbyliśmy około 1100 rozmów na TeamSpeaku, co mniej więcej trwało 3 doby i 9h.
Na TeamSpeaku byliśmy dostępni średnio 18h na dobę, na fanpage 15h na dobę, średni czas odpowiedzi wynosił 9 minut.

Jak łatwo można policzyć, na sam support poświęciliśmy łącznie bez przerwy ponad 19 dni i nocy.

Szanujmy swój czas! Kontaktując się z administracją od razu przejdź do rzeczy i krótko opisz swój problem/pytanie Smile

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości