Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
JAK ROZPOCZĄĆ SWOJĄ PRZYGODĘ NA VESTII
#1
PORADNIK DOTYCZĄCY VESTIA.PL

Opis jak wyobrażam sobie gre na Vestii. 

Cześć drodzy tibijczycy. Postanowiłem napisać Wam "krótki" poradnik, dla osób, które nigdy nie grały na Vesti lub nie pamiętają tego servera. na samym początku napisze Wam, że Vestia wcale nie jest takim trudnym otsikiem, nawet powiem Wam więcej - jest dużo łatwiejsza od od innych serverów, spada mniej lvli po dedzie, dedy szybciej się odrabia i jest w chuj więcej expów, ale za to jest 10x bardziej rozbudowana, dlatego wszystkie teamy tam wbijają. Potrzebujecie psychyki drogie wariaty, która pomoże wam zdominować serva.

1) .Zastanawiasz się jaką profesję zrobić? ED lub MS. ED na początku nieco ciężej się expi, natomiast na wyższych lvlach to właśnie ta profesja jest topowa, bo po 1 expi z ekiem na follow z sio na najlepszych potworach, a po drugie może leczyć potwory, co umożliwia solowe zabijanie ludzi.

2) Jakie chary zrobić? Każdy OBOWIĄZKOWO MA MIEĆ:
* Maina ED lub MS
* Noob chara EK lub RP
* 1 chara do zbierania itemów
* Osoby z IQ więcej niż 100 muszą mieć minimum 2/3 chary do zbierania (zaraz napisze czego)

3) Co zbiera się na Vestii: 
*SSy i Mringi - bez tego padasz jak szczoch. Ssy najlepiej lecą z Grogów/Wrl. M ringi najlepiej lecą z Grogów/Demonów
*Tokeny - waluta do płatnych expów, jak masz tego od chuja to zajeżdżasz każdego. Najlepiej leci z Sand Savage
*Itemy, które sprzedaje i zbiera GI - waluta na kolejne płatne expy. Jak sellać itemy? Napisz do Widiana o skrypty, ale w skrócie - musisz kupić domek i włączyć skrypt od Warman, który sprawia, że gdy postać ma mało capa, leci do domku, zostawwia bp z itemami i bierze pusty bp na kolejne itemy - wraca na expa.

4) Czy muszę wydać dużo kasy, skoro potrzebuje aż 3/4 postaci?
Niekoniecznie. Full eq potrzebujesz tylko na maina, a na reszte wystarczą jakieś podstawy.

Czy muszę siedzieć 24/7?
No cóż, na Vestie wbiją wszystkie teamy, średnio gra tam po 1k aktywnych ludzi. Najważniejsze są pierwsze 3/4/5 dni, gdy wyexpia się topki. Jeśli tutaj bedziecie siedzieć, pokażecie dominację, to potem już nikt po was nie bedzie wpadał, no ale trzeba posiedzieć. Najlepiej ogarnijcie se trochę wolnego, żeby pograć.

Na czym expić na VESTI?
Akurat z tym nie bedziecie mieli problemu, bo jest tam od pizdy expowisk, ale najważniejszy jest start i sposób expienia. Na początku expisz solo do 300~lvla, natomiast potem najlepiej zebrać się w 3/4 osoby i po 1 przejąć sobie jakies fajne expy jak ukryte funkty tree, ukryte cyklopy itd (zapytaj Warman) i expić w 2/3 na sharedzie. Bedziecie tam padać, ale dużo szybciej expić od innych.
Pamiętajcie pierwszy dzień każdy expi ręcznie 800 lvl! Chce o 5/6 rano robić Vestiana, to quest, który daje Ci 20% więcej expa. Na poprzedniej edycji zrobiłem go o 6 rano w 4 osoby, mam nadzieje, że tu pójdziemy w minimum 50% gildii.

Pamiętaj jesli masz problem mozesz napisac na helpie ,napewno ktos z administracji Ci pomoże. 


To taki krótki spojler - JAK NIE WIESZ JAK GRAĆ NA VESTII POGADAJ Z Warmanem WSZYSTKO CI POWIE, NAJWAŻNIEJSZE SĄ CHĘCI, A NAUKA EXPY ITD PRZYJDZIE Z CZASEM.
#2
dobry poradnik dla poczatkowych graczy. bardzo przydatny!
#3
Ten poradnik Bardzo mi sie przyda dzieki za pomoc
#4
Zajebisty poradnik właśnie zaczynam grę i mi dużo pomogłeś.
#5
Właśnie dzisiaj zacząłem drugą przygodę na Vestii. Serwer jest fenomenalny. Gram od początku, co prawda śpię po 4 godziny, ale nie żałuję. Ten serwer jest jedyny w swoim rodzaju, powala mechaniką, klimatem, tajemniczą fabułą.
Kiedy zobaczyłem ten poradnik uświadomiłem sobie jak wiele błedów popełniałem. Teraz już wszystko wiem ! Dziękuję ci i pozdrawiam Smile
#6
szkoda ze nie moge miec maina eka Sad
#7
Z pewnością poradnik przyda się początkującym graczom Smile
Zamykam, w razie chęci edycji daj znać.
[Obrazek: 27102017-7918136.png]

Trzy pierwsze edycje trwały łącznie 19 miesięcy, w trakcie ich trwania łącznie odpowiedzieliśmy na:
- 24379 pytań na help channelu,
- 11682 raportów na ctrl+R,
- 858 wiadomości na fanpage,
- 663 postów na forum,
- około 3500 wiadomości na TeamSpeaku.

Biorąc pod uwagę średni czas potrzebny na odpisanie, klepaliśmy w klawiaturę przez 1378642s, co łącznie daje 15 dób i 23h pisania bez przerwy.
Dodatkowo odbyliśmy około 1100 rozmów na TeamSpeaku, co mniej więcej trwało 3 doby i 9h.
Na TeamSpeaku byliśmy dostępni średnio 18h na dobę, na fanpage 15h na dobę, średni czas odpowiedzi wynosił 9 minut.

Jak łatwo można policzyć, na sam support poświęciliśmy łącznie bez przerwy ponad 19 dni i nocy.

Szanujmy swój czas! Kontaktując się z administracją od razu przejdź do rzeczy i krótko opisz swój problem/pytanie Smile




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości